gallery/logo2

U-DIVE Szkoła Nurkowania

gallery/logo2
nurkowanie piotrkównurkowanie tomaszównurkowanie łódzkiekurs nurkowaniaszkoła nurkowania

Tomaszowski Tygodnik Informacyjny TIT Numer: 15 (1341) z 15 Kwietnia 2016r.

gallery/pilica

Autor: Katarzyna Renkiel, DS

2012-12-09, Aktualizacja: 2012-12-14 16:52 źródło: Naszemiasto.pl
http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/piotrkowski-klub-nurkowy-cwiczyl-w-sulejowskich-wapiennikach,1648025,artgal,t,id,tm.html

Trzech nurków z Piotrkowskiego Klubu Nurkowego ćwiczyło dziś (9 grudnia) w kamieniołomie Wapienniki koło Sulejowa.

 
Członkowie klubu (Łukasz Lipiński, Leszek Michalczyk i Marcin Pampuch) przez około 50 minut nurkowali w niedzielne przedpołudnie w sulejowskich wapiennikach. Przy okazji oczyścili także zbiornik ze śmieci. 

Mimo, że temperatura powietrze (-10 st. C) nie wydawała się zachęcająca, ta przy dnie wynosiła aż +5 st. C. 

Zbiornik ma bardzo dobrą przejrzystość, pod wodą można podziwiać m.in. fragmenty starych instalacji. Jest to jeden z trzech największych kamieniołomów w Polsce.


Będą nurkować w Sulejowie i ... na całym świecie

 

ePiotrkow Autor: A.Wolski Utworzono: Sobota, 05 listopada 2016

 

Każdego roku w pierwszą sobotę listopada na całym świecie organizowana jest akcja międzynarodowego nocnego nurkowania. W każdym zakątku ziemi, gdzie działa jakiś klub nurkowy, pasjonaci zanurzania spotykają się i … nurkują. Nocne życie w akwenach jest bardzo bogate, żerują wtedy ryby, skorupiaki i inne podwodne żyjątka. Będą nurkować w Sulejowie i ... na całym świecie.

W naszym regionie, od lat, akcję nocnego nurkowania organizuje klub nurkowy U-Dive.pl skupiający nurków z Piotrkowa, Wolborza, Radomska i Tomaszowa.

Amatorzy nurkowania spotkają się w Sulejowie na Wapiennikach w sobotę 5 listopada po godz. 16:00. Tuż po zmroku, po przygotowaniu sprzętu, zanurzy się w byłym kamieniołomie ponad 10 nurków.

Temperatura wody wynosi teraz ok. 7 st.C ale nie jest ona straszna dla nurków, ponieważ używają oni specjalistycznych suchych, ciśnieniowych kombinezonów (na wzór takich jakich używają kosmonauci). W skafandrze takim można przebywać pod wodą o temperaturze 0 st. nawet kilka godzin. Wrażenia z podwodnego nurkowania są wyjątkowe, przejrzystość wody dochodzi do 5 metrów a rozświetla toń dużo ledowego światła. W zbiorniku Wapienniki oprócz bogatej fauny można znaleźć pozostałości po kopalnianych urządzeniach wydobywczych, głębokość zbiornika dochodzi do 12 metrów.

http://www.epiotrkow.pl/news/Beda-nurkowac-w-Sulejowie-i-...-na-calym-swiecie,26754
 

Mikołaje wypuścili karpie

Poniedziałek, 18 grudnia 2017

Kilka dorodnych karpi wypuścili nurkowie z klubu U-Dive do zbiornika wodnego w Sulejowie. W ten sposób miłośnicy nurkowania, przygotowując się do świąt, zorganizowali sobie podwodny opłatek.

 

Choć woda miała zaledwie 4 stopnie powyżej zera, nie odstraszyło to sześciu nurków, którzy w specjalistycznych kombinezonach zanurzyli się na 40 minut w zbiorniku. Po nurkowaniu ekipa spędziła czas przy ognisku, piekąc kiełbaski, był też świąteczny śledzik, tym razem z paczki. Klub Nurkowy U-Dive działający na naszym terenie regularnie organizuje nurkowania zarówno w naszym regionie, w kraju, ale i poza granicami Polski. Zachęcamy do odwiedzenia jego witryny, gdzie znaleźć można relacje z podwodnych wypraw www.u-dive.pl.

 

https://www.epiotrkow.pl/news/Mikolaje-wypuscili-karpie,30729